
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 964
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04992
Ext.Price$0.04992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04992 | $0.04992 |
| 10 | $0.02496 | $0.24960 |
| 50 | $0.02216 | $1.10800 |
| 100 | $0.01968 | $1.96800 |
| 500 | $0.01748 | $8.74000 |
| 1000 | $0.01552 | $15.52000 |
| 3000 | $0.01442 | $43.26000 |
| 5000 | $0.01340 | $67.00000 |
| 10000 | $0.01245 | $124.50000 |
